Współpraca polsko-niemiecka

6. Paula Wołcz 78/100 befriedigend
7. Henryk Wołek 78/100 befriedigend
8. Sara Zielińska 72/100 befriedigend

Uczniowie klasy 2d rozpoczęli wymianę korespondencji „Brieffreunde” ze szkołą Friedrich-Spee-Gesamtschule w Paderborn (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech. W swoich listach uczniowie opisywali siebie i otaczający ich świat. Uczniowie wymienili się adresami mailowymi oraz rozmawiają ze sobą na portalach społecznościowych. Najwięcej radości ze strony kolegów z Niemiec sprawiały próby pisania po polsku.

Czasami było bardzo wesoło!

Korespondencję "Brieffreunde" będziemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym!

„Brieffreunde“ ze szkoły Friedrich-Spee-Gesamtschule: Marcel-Leon Sikora, Michelle Radtke, Maaike Lȕckehe, Julia Klippenstein, Jannis vom Ende, Till Soppa, Maximilian Leifeld.

„Brieffreunde” z Gimnazjum nr 11: Monika Wiśniewska, Sara Zielińska, Paula Wołcz, Magdalena Macke, Aleksandra Prawdzik, Oliwia Derdzikowska, Jakub Grzybowski.

5.06.2015

Fit in Deutsch A1

• Kolbusz Jerzy 52,5 /60, ocena: sehr gut
  • Koncewicz Konrad 54/60, ocena: sehr gut
  • Patryka Szymon 52/60, ocena: sehr gut

Fit in Deutsch A2

• Butkiewicz Katarzyna 64/80, ocena:gut
  • Damps Radosław 62/80, ocena:gut
  • Jabłońska Mariola 58/80, ocena:gut
  • Janicka Agnieszka 63/80, ocena:gut
  • Konkel Oliwia 58/80, ocena:gut
  • Maciejewska Kamila, 56/80 ocena:gut
  • Tyński Beniamin 56/80, ocena:gut
  • Urbaś Karol 57/80, ocena:gut
  • Witczak Ewelina 68/80, ocena: sehr gut

Uczniowie klas pierwszych, uczący się języka niemieckiego, wrócili z wycieczki do Berlina. Tradycyjnie zwiedziliśmy Reichstag, widzieliśmy wieżę telewizyjną Fernsehturm, kolumnę zwycięstwa Siegessaule, zoo, Niemieckie Muzeum Techniki, Poczdam i wiele innych ciekawych miejsc. Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy sie na TropicalIslands – do zbudowanego przez malezyjskich inwestorów w wielkim hangarze samolotowym raju tropikalnego, gdzie rozkoszowaliśmy się wspaniałą pogodą  i atmosferą tropików. To była udana wycieczka. Może tak by ją powtórzyć za rok...

16.06.2014

Cały rok uczniowie z klasy I b, uczęszczający na język niemiecki, dzielnie przyswajali nowe słówka i w końcu po ciężkiej pracy nadszedł czas na małą nagrodę. 16 czerwca w ramach lekcji klasa udała się do bawarskiej restauracji Althaus przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni, aby posmakować regionalnej kuchni niemieckiej.