Współpraca polsko-francuska

6 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Paryża. Zwiedziliśmy Luwr i Wersal, wjechaliśmy na najwyższe piętro Wieży Eiffla, płynęliśmy statkiem po Sekwanie. Przespacerowaliśmy się po Polach Elizejskich i dzielnicy malarzy Montmartre, widzieliśmy Moulin Rouge. Wycieczkę zakończyliśmy całodniowym pobytem w Parku Asterixa. Nie sposób opisać wszytkich wrażeń. Oto nasza krótka relacja zdjęciowa.

Agnieszka Ossowska

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy w sesji zimowej (3 marca 2019 r.) przystąpili do Międzynarodowego Egzaminu Delf z języka francuskiego. Cieszymy się z Waszego sukcesu i z wysokich wyników egzaminu. Czekamy na Międzynarodowe Dyplomy wydane przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tabeli poniżej - decyzja komisji:

Gratulacje!

Felicitations!

4.03.2019

2 i 3 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Egzaminu Delf z języka francuskiego. Egzamin składał się z części ustnej i pisemnej. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

10 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Francji i do Hiszpanii.

Pierwszy etap naszej podróży prowadził przez Niemcy, pięknie zaśnieżone Alpy w Szwajcarii i Włochy. Z Włoch udaliśmy się na Lazurowe Wybrzeże. Byliśmy w Cannes, w którym odbywał się 71. Festiwal Filmowy. Następnie zwiedziliśmy Monaco i tam spotkała nas kolejna niespodzianka – wyścigi Formuły 1. Przejechaliśmy do pięknego średniowiecznego miasteczka we Francji St. Paul de Vence i stamtąd bezpośrednio udaliśmy się do Hiszpanii. W Hiszpanii zwiedziliśmy Barcelonę, widzieliśmy wspaniałą Katedrę Sagrada Familia, byliśmy na stadionie FC Barcelona – Camp Nou, zwiedziliśmy muzeum Salvadora Dali w jego rodzinnym mieście Figueres, przespacerowaliśmy się pięknymi uliczkami Tossa de Mar. W trakcie całego pobytu kąpaliśmy się w pięknym, lazurowym Morzu Śródziemnym i korzystaliśmy z basenu i licznych atrakcji w hotelu. Pobyt zakończył się całodzienną zabawą w Europa Park. Nasza wycieczka przepełniona była tak wielką ilością atrakcji, iż nie sposób zaprezentować i opisać każdą z nich. Oto nasza krótka relacja fotograficzna.

22.03.2018

Z wielką radością informuję, iż wszyscy uczniowie (25 osób), którzy przystąpili w sesji zimowej 2018 r. do Międzynarodowego Egzaminu Delf z języka francuskiego, odnieśli wielki sukces. Na międzynarodowe dyplomy wydane przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej w Paryżu - musimy jeszcze trochę poczekać.

Serdeczne gratulacje! Felicitations!