W tym roku święto sportu trwało w naszej szkole trzy dni. Pani dyrektor Krystyna Szczęśniak oficjalnie rozpoczęła mistrzostwa szkoły.

Każdego dnia rywalizowaliśmy w innych dyscyplinach. Na pierwszy rzut poszła piłka nożna.

Zwyciężyła grupa, w skład której wchodzili uczniowie: Bartek Sobczak (1c), Dawid Siewiński (1c), Aleksander Tyński (3b), Dawid Łęgowski (3b) i Konrad Czerwiński (3b).

Następnie w sali gimnastycznej przyszedł czas na dyscypliny halowe: koszykówkę i siatkówkę.

Po koszykówce i siatkówce każdy mógł się sprawdzić w turnieju tenisa stołowego.

Ostatni dzień sportu odbył się na plaży miejskiej w Gdyni. Na dwóch boiskach do siatkówki plażowej rozegraliśmy turniej o tytuł mistrza gimnazjum. Zgłosiło się 16 drużyn, które rozegrały mecze każdy z każdym w czterech grupach. Serdecznie gratulujemy zwłaszcza pierwszoklasistom wszystkich występów. Dwóch zwycięzców z każdej grupy weszło do systemu pucharowego. Mecze w tej części turnieju były na bardzo wysokim poziomie. Po zaciętej rywalizacji do ścisłego finału dotarły dziewczęta z klas pierwszych: Aleksandra Piechowicz (1e) i Anna Zakrzewska (1d) oraz Maksymilian Kolbusz (3e) i Kacper Popek (3c). Tytuł mistrzowski zdobyły dziewczyny.

Przez okres trzech dni atmosfera zawodów, stopień rywalizacji oraz radość uczniów były ogromne. Warunki pogodowe były wyśmienite. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i kibicom za udział i radość czerpaną z uczestnictwa w zajęciach sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego